آزمون هاي زبان (TOEFL ، GRE)

   مرکز آموزش هاي الکترونيکي و آزاد دانشگاه صنعتي اصفهان تنها مرکز برگزارکننده TOEFL iBT و GRE در استان اصفهان، از طرف موسسه ETS می باشد. جهت ثبت نام در آزمون  TOEFL هر دانشجو بايستي خود اقدام به خرید Voucher و ثبت نام از طریق سایت www.ets.org  نمايد و اين مرکز تنها برگزار کننده آزمون می ­باشد. آزمون TOEFL iBT چهار مهارت گفتاري - شنيداري - نوشتاري و درک مطلب را تست مي­ کند.

براي اطلاعات بيشتر در مورد نحوه برگزاري آزمون و ثبت نام به سايت هاي زير مراجعه فرمایید:

http://ets.sanjesh.org/AboutTOEFLiBT.aspx

http://www.ets.org

براي اطلاع از مراکز برگزاري آزمون TOEFL iBT و تاريخ هاي آن به بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

http://www.ets.org/toefl/ibt/register/centers_dates

براي اطلاع از قوانين و اطلاعيه هاي ثبت نام به لينک زير مراجعه کنيد:

http://www.ets.org/toefl/ibt/about/bulletin

براي اطلاع ازسوال و جواب هاي متداول در مورد GRE & TOEFL iBT به لينک زير مراجعه فرمایید:

http://www.ets.org/toefl/faq

http://www.ets.org/gre/faqبه نکات زیر در مورد  Voucher (ووچر)  آزمون های TOEFL iBT و GRE توجه نمایید:

     - ووچرهای GRE برای آزمون های GRE در کلیه مراکز آزمون ایران معتبر می­ باشد.

     - ووچرهای TOEFL iBT برای آزمون­های TOEFL در کلیه مراکز آزمون ایران معتبر می­ باشد. 

هشدار به متقاضيان و متخلفان آزمون هاي بين المللي

 به اطلاع متقاضيان شركت در آزمون هاي بين المللي نظير TOEFL ، GRE،IELTS و ... مي رساند با توجه به وجود تعدادي افراد و شركت هاي سود جو كه  با تبليغات و وعده هاي واهي مبني بر اخذ مدارك مورد نظر، با مشخصات داوطلب  اقدام به كلاهبرداري و اخذ مبالغ قابل توجهي از اين افراد مي نمايند، اين سازمان به عنوان ناظر آزمون هاي  بين المللي در كشور، ضمن برخورد قانوني و معرفي اين مراكز به مراجع قضائي، موارد ذيل را  براي اطلاع متقاضيان يادآوري مي نمايد:

1- تنها مداركي از طريق اين سازمان مورد گواهي و تأييد قرار خواهند گرفت كه قبلاً مجري آزمون از سوي اين سازمان مجوز برگزاري آن را دريافت نموده باشد؛ لذا قبل از پرداخت هرگونه وجه از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور (بخش آزمون هاي بين الملل) نسبت به مجاز بودن مركز اطمينان حاصل نماييد.

2-  با داوطلباني كه مرتكب تخلف شوند برابر قانون برخورد خواهد شد و مشخصات آنان در فهرست متخلفان آزمون هاي اين سازمان قرار خواهد گرفت. ضمناً اين داوطلبان از 2 تا 10 سال از شركت در آزمون هايي كه اين سازمان برگزار مي نمايد يا ناظر آن است، محروم خواهند شد. همچنين در صورتي كه متخلفان در طول محروميت اقدام به ثبت نام در يكي  مراكز نمايند، در هر مرحله از مراحل آزمون از شركت آنان در آزمون جلوگيري به عمل خواهد آمد.

3-  مراكز برگزاري آزمون ها موظف به رعايت قوانين بوده و بايستي از ثبت نام اين افراد خودداري نمايند و در صورت تخلف، مجوز آنان لغو مي گردد.

4- داوطلباني كه با جعل مدارك هويتي سعي در گمراه نمودن مجريان آزمون نمايند و در آن شركت كنند و تخلف آنان (حتي پس از دريافت مدرك ) اثبات گردد، برابر مقررات برگزاري آزمون ها، مدارك مربوط به آنها باطل و از شركت در آزمون ها به مدت 2 تا10سال محروم خواهند شد و با توجه به اينكه جعل هرگونه اسناد دولتي و استفاده از سند مجعول و شركت كردن به جاي داوطلب اصلي، برابر قانون مجازات اسلامي (تعزيرات مصوب 1375) جرم تلقي مي شود و مجازات كيفري به همراه خواهد داشت، اين گروه از متخلفان براي  صدور احكام قضائي به مراجع قضائي معرفي مي گردند.

يادآور مي شود كه براساس قوانين مؤسسات صاحب امتياز آزمون هاي بين المللي، كليه مراحل ثبت نام آزمون ها بايستي شخصاَ توسط شخص متقاضي انجام شود و در صورت عدم رعايت شرايط ثبت نام، از شركت متقاضي در آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در اين زمينه با افراد يا شركت هاي سودجو كه به روش هاي مختلف اقدام به ثبت نام متقاضيان در آزمون هاي بين المللي مي نمايند برخورد قانوني خواهد شد.

 

ضوابط ورود به جلسه آزمون های  TOEFL و GRE

 

1- ورود هرگونه وسیله از قبیل موبایل ، کاغذ و .... حتی خودکار به محل آزمون ممنوع می باشد.

2- با توجه به مجهز بودن محل به سیستم های هوشمند تهویه، آوردن کت، پالتو و هرگونه پوشش اضافه ممنوع می باشد. (و یا باید آن را در قسمت مربوطه قرار دهید).

3- قبل از شروع آزمون 10 دقیقه فرصت استراحت و سرویس بهداشتی درنظر گرفته شده و با توجه به برگزاری آزمون طبق زمان اعلان شده لازم است یکساعت و 30دقیقه قبل از شروع آزمون در محل حضور داشته باشید.

4- داوطلبان ابتدا با دستگاه وند، بازرسی خواهند شد و سپس بعد از احراز هویت در جای مربوطه قرار می گیرند.

5- برگه مشخصات تحویل افراد شده باید با خودکار آبی و بدون خط خوردگی کامل گردد.

6- به همراه کارت شناسایی (دو مورد از موارد : پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه راهنمایی و رانندگی را در جلسه آزمون باید همراه داشته باشید که همراه داشتن یکی از دو مورد پاسپورت و یا کارت ملی الزامی می باشد) و برگه مشخصات تکمیل شده و Registration Number (Appointment Number) بدون عینک و هر وسیله دیگر به بخش عکسبرداری رفته و تمام رخ قرار گیرید. پس از عکسبرداری وارد سالن شده و پشت سیستمی که توسط سیستم اعلام می شود قرار گیرید

7- از دست زدن به دستگاه و تغییر تنظیمات خودداری نمایید و منتظر حضور مسوول جلسه بمانید.

8- وارد کردن نام و رمز کاربری بایستی توسط مسوول جلسه صورت گیرد لذا از وارد کردن هرگونه اطلاعات و ورود به مراحل آزمون خودداری نموده و منتظر مسوول مربوطه گردید.

9- زمان آزمون دقیقا رعایت میگردد و بدیهی است هرگونه اقدام بدون هماهنگی مسوول جلسه موجب از دست دادن زمان آزمون می گردد.

10- قبل از شروع آزمون نمونه برداری و تنظیم دستگاه توسط میکروفون و هدست صورت میگیرد لذا از دست زدن به تنظیمات و یا مکالمه با صدای بلند خودداری نمایید.

11- در طول برگزاری آزمون از مکالمه با صدای بلند و یا هرگونه صحبت با دیگران خودداری نمایید.

12- در صورت بروز هرگونه مشکل اعم از مشکلات سیستم و یا موانع ادامه آزمون فقط دست خود را بالا گرفته و منتظر حضور مسوول مربوطه گردید تا وقت آزمون شما توسط مجموعه نگهداشته شده و بتوانید پس از رفع مشکل به آزمون ادامه دهید.

13- پس از اتمام آزمون مجددا توسط دستگاه وند بازرسی بدنی گردیده و از مجل برگزاری آزمون خارج می­گردید.

14- آزمون 4 مرحله دارد که عبارتند از: Reading, Writing, Speaking, Lisening

15- شروع آزمون صرفا با تایید مسوول ثبت خواهد شد و هرگونه تخلف از سوی شرکت کنندگان ثبت و توسط مسوول جلسه به سایت مرکزی اعلام می­گردد.

16- تمام امکانات مورد نیاز توسط مسوول به شما داده می­شود.

17- در طول برگزاری امتحان بازرس وارد جلسه شده و کنترل می نماید. همراه داشتن هر وسیله و حتی خودکار موجب حذف از امتحان میگردد.

18- در طول جلسه خروج از محل امتحان ممنوع است.

 

  

جهت ارتباط با بخش TOEFL و GRE دانشگاه صنعتی اصفهان با تلفن 03133915323 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 


آخرین تغییر: جمعه، 10 اوت 2018، 9:30